Administracja komputerów i serwerów

Administracja serwerów

Administracja nad serwerami i komputerami

Zarządzanie i utrzymanie w ciągłej pracy systemów komputerowych oraz serwerów w każdej firmie to jedna z najważniejszych kwestii pozwalających na sprawne funkcjonowanie jednostki. Dzięki odpowiednio dobranej konfiguracji serwerów oraz poprawnie zoptymalizowanym sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu, umożliwiamy swobodną prace pracownikom oraz zarządowi każdej organizacji. Wygoda i pewność jaką zyskujemy gwarantuje spokojne i pewne realizowanie powierzonych zadań oraz brak przestojów związanych z awariami, co znacząco wpływa na efekty działania organizacji. Indywidualnie dobrana strategia opieki i administracji takim systemem informatycznym pozwala dodatkowo zwiększyć jego wydajność a także zapewnić elastyczność przy rozwoju firmy i skalowalność dobranych strategii zarządczych.

Administracja komputerów

Odpowiednio zaprojektowana, dobrana oraz wdrożona polityka bezpieczeństwa w systemach informatycznych, w tym zasady dostępu do zasobów sieciowych, dokumentacji, w tym także danych osobowych, zgodnych z zarządzeniami GIODO, drukarek oraz urządzeń przesyłowych zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa i bardzo duży komfort. Serwery baz danych z odpowiednio skonfigurowanymi systemami kopii bezpieczeństwa oraz centralnie zarządzanym dostępem uszczelni obieg informacji oraz danych i zapobiega przypadkowemu wyciekowi danych. Aby zapobiec sytuacjom przerwy w działaniu systemu, zdenerwowaniu towarzyszącemu każdego ranka "czy wszystko działa dobrze" zapewniamy usługi pełnej opieki i administracji nad systemami serwerowymi oraz komputerami stacjonarnymi i przenośnymi, jak również ochronę i bezpieczeństwo nad bazami danych. W ramach usług administracyjnych oferujemy m.in., : konfiguracja systemów informatycznych; prace związane z prawidłowym działaniem serwerów firmowych;, administrowanie kontami użytkowników, wdrażanie polityki bezpieczeństwa, planowanie struktury udostępnianych zasobów sieciowych; integrację nowych urządzeń oraz komponentów komputerowych; wykonywanie kopii bezpieczeństwa baz danych, pełna opiekę i administrację nad całym systemem.

Administracja terminali

Mamy pod swoja opieka ponad 20 serwerów fizycznych w różnych instytucjach oraz większych i mniejszych firmach, udostępniających różnorakie usługi, od autoryzacji użytkowników, serwery AD i usług systemowych, poprzez serwery baz danych, serwery połączeń zdalnych VPN, po serwery zasobów plikowy i drukowania, serwery usług WWW i aplikacji. Pod nasza opieka pracuje około 1000 stacji roboczych z różnymi systemami operacyjnymi oddelegowanych do pracy z różnorakimi aplikacjami, od biurowych, poprzez analityczne i bazodanowe. Mamy pod swoja opieka serwery hostingowe, serwery terminali oraz baz danych.

Wprowadzamy nowoczesne systemy terminali komputerowych pozwalające obniżyć koszty zużywanej energii elektrycznej, ułatwiające pracę w zintegrowanym systemie, zapewniające łatwe i bezproblemowe tworzenie kopii bezpieczeństwa wszystkich danych. Jest to idealne rozwiązanie do szkolnych pracowni komputerowych oraz czytelni multimedialnych, dla biur księgowych i aptek, systemów recepcji w przychodniach i hotelach. Wszędzie tam gdzie szybkość działania jak i rekonfiguracji jest potrzebna.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań prosimy o kontakt.